IV Szkolenie dla Pacjentów Symulowanych/Standaryzowanych

W dniu 10.09.2019 r. w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyło się IV Szkolenie dla Pacjentów Symulowanych/Standaryzowanych w ramach projektu: „Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – odpowiedzią na potrzeby współczesnej edukacji medycznej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

W szkoleniu brali udział Pacjenci Symulowani/ Standaryzowani , którzy już od roku biorą udział w zajęciach symulacyjnych w ramach zajęć prowadzonych na przedmiotach: Medycyna Rodzinna, Anestezjologia i Intensywna Terapia, Położnictwo i Pielęgniarstwo.

Uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne oraz niezbędną wiedzę medyczną do realistycznego odegrania ról pacjentów w ramach scenariuszy symulacyjnych realizowanych na wymienionych przedmiotach.

IV szkolenie, podobnie jak i poprzednie, było prowadzone przez pracowników CDiSM: Panią Małgorzatę Perlak – psychologa oraz Panią Kingę Słabosz – ratownika medycznego.