Zawody SUM Wars 2017 - eliminacje

12 stycznia dziewięć znakomitych drużyn zmierzyło swoje siły na polu symulacji medycznej, uczestnicząc w eliminacjach do V Zawodów Symulacyjnych SUM Wars 2017.

Współpraca w zespole i szeroka wiedza medyczna studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pozwoliły sprostać wyzwaniu, jakim był udział w symulowanym scenariuszu klinicznym z użyciem nowoczesnych symulatorów i aparatury medycznej. Jak co roku, i tym razem nie zabrakło efektów specjalnych dla wzmocnienia realizmu sytuacji, w której każda minuta była cenna dla ratowania życia.

Eliminacje pozwoliły wyłonić pięć najlepszych zespołów, które będą miały okazję przygotowywać się do finałów w ramach Koła Naukowego Symulacji Medycznej pod opieką lek. Radosława Marciniaka. Do udziału w zawodach zakwalifikowały się drużyny:

• Barbary Kucharskiej (VI rok WLK w Katowicach) – 78 pkt,
  • Dawida Marciniaka (VI rok WLZ w Zabrzu) – 60 pkt,
  • Anny Faby (VI rok WLK w Katowicach) – 60 pkt,
  • Radosława Antoniaka (VI rok WLK w Katowicach) – 55 pkt,
  • Julii Gonciarz (VI rok WLK w Katowicach) – 48 pkt.

Finał Zawodów rozpocznie się 16 marca o godzinie 15:30. Drużyna, która zajmie I   miejsce będzie reprezentowała SUM w Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej, organizowanych przez naszą Uczelnię w dniach 18-19 maja 2017, tym samym zyskując szansę na zwycięstwo i udział w Ogólnoświatowych Zawodach „Sim Challenge 2017” w Paryżu.

Miejsce finału

Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM, Katowice – Ligota, ul. Medyków 8b

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z biurem symulacji

tel: 32 208 88 83, email: rszostak@sum.edu.pl