V Szkolenie dla Pacjentów Symulowanych/Standaryzowanych

W dniu 25.09.2019 r. w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyło się V Szkolenie dla Pacjentów Symulowanych/Standaryzowanych w ramach projektu: „Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – odpowiedzią na potrzeby współczesnej edukacji medycznej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Szkolenie poświęcone było tematyce udzielania pierwszej pomocy przez świadków na miejscu zdarzenia. Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z teorią. Ponadto, Pacjenci Symulowani/ Standaryzowani zostali postawieni w sytuacji, w której samodzielnie musieli udzielić pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia. Dodatkowo, uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności komunikacji i współpracy w trakcie resuscytacji z użyciem AED.

V szkolenie, podobnie jak i poprzednie, było prowadzone przez pracowników CDiSM: Panią Kingę Słabosz – ratownika medycznego oraz Panią Małgorzatę Perlak-psychologa.