Wizyta stażowa w Centrum Symulacji Medycznej należącym do Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

W dniach 4-6 czerwca pracownicy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach oraz Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, odbyli wizytę stażową w Centrum Symulacji Medycznej należącego do Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Wizyta odbyła się w oparciu o podjętą międzyuczelnianą współpracę, mającą na celu wymianę doświadczeń w zakresie prowadzenia zajęć metodą symulacji medycznej w obu Uczelniach.
W trakcie wizyty/stażu zaprezentowano sposób organizacji zajęć, w tym z wykorzystaniem standaryzowanych pacjentów oraz elektroterapii na salach symulacyjnych wysokiej wierności.
Pracownicy mieli możliwość wymiany swoich spostrzeżeń oraz doświadczeń odnośnie prowadzenia zajęć tą metodą, jak również wykorzystania sprzętu podczas tych zajęć.
Bardzo dziękujemy za owocnie spędzony czas.