13 maja br. w Auli A3 im. prof. W. Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w godzinach 9:00-14:00 odbyła się VIII Śląska Konferencja Seksuologiczna. Organizatorem jest IFMSA-Poland Oddział Śląsk. Konferencja ta jest wydarzeniem, które co roku przyciąga szerokie grono zainteresowanych.

Głównym celem wydarzenia była edukacja jej uczestników, zwrócenie uwagi na najbardziej istotne aspekty ludzkiej seksualności, również te marginalizowane i pozostające w sferze tabu. W pomieszczeniach Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zostały przeprowadzone towarzyszące konferencji badania USG.

Tegoroczna edycja Konferencji sprowadziła na Śląsk wybitnych specjalistów z zakresu psychologii, psychoterapii, seksuologii, psychiatrii, urologii, ginekologii oraz nauk pokrewnych.