Międzynarodowy kongres jakości kształcenia ICEQ – II edycja

To już II edycja wydarzenia, które gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego.

Dla młodzieży z liceów, którzy zawitali do Centrum, studenci oraz kadra dydaktyczna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przygotowali różnorodne atrakcje. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się samodzielnie badać piersi na fantomach, zmierzyć poziom cukru we krwi i ocenić skład swojej masy ciała. Ogromne wrażenie zrobiło stanowisko prezentujące osiągnięcia uczelni w dziedzinie medycyny wirtualnej. Oczywiście, nie zapomniano o zdrowych przekąskach w postaci chrupiących jabłek.

Młodzi goście mieli okazję do zwiedzenia Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, gdzie mogli zapoznać się z techniką USG FAST, czyli błyskawicznego badania ultrasonograficznego w sytuacjach krytycznych. Mogli także zobaczyć, jak działa prawdziwa karetka i jakie wyposażenie posiada. Wielkie zainteresowanie wzbudziła także wystawa obchodząca 75-lecie istnienia uczelni, prezentująca jej historię na przestrzeni dziesięcioleci. Mamy nadzieję, że wielu z licealistów odwiedzających nas w ramach wydarzenia zdecyduje się na studiowanie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.