Szkolenie serwisowe w Stanach Zjednoczonych

W dniach 16-18.08.2022 r. oraz 23-25.08.2022 r.  odbyły się dwie edycje zagranicznego szkolenia obsługi serwisowej symulatorów marki Laerdal. Szkolenie odbyło się w Filadelfii (Stany Zjednoczone) wzięło w nim udział łącznie 12 pracowników – techników/trenerów symulacji medycznej z CDISM w Katowicach oraz CSM w Zabrzu. W trakcie szkolenia nasi pracownicy zdobyli wiedzę na temat diagnostyki technicznej i problemów serwisowych. Zapoznali się także szczegółowo z oprogramowaniem symulatorów i uzyskali niezbędne informacje dotyczące ich eksploatacji. Pracownicy mieli również niezwykłą przyjemność gościć na Uniwersytecie Vilanova oraz Uniwersytecie Thomasa Jeffersona w Pensylwanii. Tam mieli okazję wymienić się doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania centrów symulacji z kadrą zarządzającą i personelem technicznym.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – odpowiedzią na potrzeby współczesnej edukacji medycznej”.