VIII Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

W dniach od 8 do 9 maja trwały eliminacje wojewódzkie do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Dzięki współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach 8 maja pierwszy z etapów zmagań odbył się w katowickim Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ogółem rywalizowały ze sobą 34 pary patrolowe ze śląskich jednostek Policji w zadaniach praktycznych i teoretycznych, których głównym celem jest udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, a ideą jaka temu przyświecała było właśnie podnoszenie, w tym zakresie poziomu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych śląskich policjantów.

Najlepsza drużyna będzie reprezentować śląski garnizon Policji podczas finału VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych.